Każdy kto interesuje się kwestią związaną z rowerami na pewno bez problemów odpowie na pytanie, który kraj Unii Europejskiej słynie z jazdy na rowerach praktycznie wszędzie. Rzecz jasna jest to Holandia, w jakiej jazda na rowerach jest dobrem narodowym. Oczywiście nie świadczy to, iż w innych krajach UE na rowerach w ogóle się nie jeździ.

Oczywiście jeździ się, jednak w Holandii kultura jazdy na rowerach, warunki dla rowerzystów oraz dużo innych elementów stoi na wybitnie wielkim poziomie. W stworzonym przez nas kraju jeszcze z samymi dróżkami rowerowymi jest ciężko, co nie zmienia jednak faktu, iż i w Polsce jazda na rowerze staje się powszedniością i coraz więcej naszych rodaków wybiera właśnie jazdę na rowerze każdego dnia, szczególnie jeżeli ma się sprawny rower. Oczywiście w stworzonym przez nas kraju jest jeszcze wiele do zrobienia, zwłaszcza odnośnie bezpiecznych ścieżek rowerowych, jednak na to potrzeba gigantycznych wydatków finansowych, które oraz tak należy będzie ponieść, głównie jeżeli patrzy się na korki spowodowane przez auta.

W stworzonym przez nas kraju zwłaszcza okres letni dopisuje temu, aby zamiast autem do pracy jeździć na rowerze oraz również każdego dnia wybierać właśnie rower elektryczny jako środek transportu – sprawdź rowery elektryczne ceny. Oczywiście w Polsce na rowerach jeździ się od wielu lat, niemniej jednak obecnie mamy do czynienia z tak nazywanym boomem na rowery elektryczne i sporty rowerowe. Niewątpliwie jest to wynik kampanii prowadzonej nie tylko przez środki masowego przekazu, ale też i władze lokalne, jakie szczególnie w okresach letnich zachęcają do rezygnacji z samochodu na rzecz właśnie rowerów, co bez zaprzeczania spowoduje, iż będziemy czerpać bajeczną frajdę z jazdy na rowerze, a przy okazji będzie to dla stworzonego przez nas zdrowia fenomenalne rozwiązanie.

Jedyne czego jeszcze w naszym kraju brakuje to kwestia związana ze ścieżkami rowerowymi, jakich niestety rzeczywiście brakuje, a aktualna infrastruktura jest niestety znikoma. Sami właściciele punktów sprzedaży z rowerami obecnie jednoznacznie uwydatniają, iż zainteresowanie rowerami w naszym kraju jest ogromne dzięki czemu coraz większa liczba naszych rodaków z rozkoszą siada na rower elektryczny rezygnując tym samym z samochodu. Na chwilę bieżącą traktujemy rowery elektryczne jako atrakcję weekendową, niemniej jednak można być pewnym, iż w niedługim czasie na rowerze będzie jeździć praktycznie każdy z nas i to każdego dnia.