Czym było by przyjęcie urodzinowe bez solenizanta. Jest on najważniejszą jednostką imprezy. To dla niego goście stroją się i przygotowują, aby następnie na wieczornej(z reguły) imprezie hucznie przywitać gwoździa programu. Rzecz jasna jakikolwiek solenizant dba o to, żeby goście byli usatysfakcjonowani i prawidłowo czuli się przez cały czas trwania przyjęcia. Niekiedy zdarza się, że urodziny są klapą. Do tego mogą przyczynić się różnorodne rzeczy oraz najdziwniejsze sytuacje, zazwyczaj nie są zanadto miłe. Powróćmy jednak do solenizanta. Jakakolwiek narodowość ma swoje tradycje oraz zwyczaje połączone z obchodzeniem urodzin.

Jednak większość z nas posiada szczegół wspólny. Jest to tort i odśpiewanie standardowej piosenki na cześć solenizanta. Na torcie przeważnie stawiane są świeczki – oczywiście w takiej liczbie, jak dużo lat kończy w urodziny – rekomendujemy urodziny dla dzieci warszawa Mokotów. Solenizant często ubiera się w dość niekonwencjonalny lub niezwykle widzialny strój, po to by wyróżniać. Niekiedy, z reguły solenizantki, umieją kilkakrotnie zmieniać strój – podczas jednego przyjęcia urodzinowego.

Poza tym w Polsce nie obchodzi się tak hałaśliwie szesnastych urodzin oraz zazwyczaj nie są one niczym ponadprzeciętnym. U nas w kraju hucznie celebruje się urodziny osiemnaste bądź każde, które są pełne – mogą to być urodziny czterdzieste lub pięćdziesiąte. Osiemnaste z racji tego, że od tego wieku początkujący człowiek staje się dorosły w świetle prawa. Mimo to nawet przyjęcia urodzinowe, na jakich szaleje się osiemnaste urodziny nie są w Polsce tak paradne jak w przypadku młodzieży zza Oceanu. Niektórzy hałaśliwie wyrażają swoje niezadowolenie i oburzenie wynikające z tego, że szesnastolatkowi organizuje się tak wytworne i drogocenne przyjęcie urodzinowe. W dodatku nieraz programach o urodzinach młodzież prezentuje się, jako rozkapryszona i rozpuszczona figura, jaka sądzi, że wydanie kilkudziesięciu tysięcy dolarów na zorganizowanie uroczystości urodzinowego, na jakie będzie mogła przyjść cała szkoła, – czyli jakieś trzysta osób – jest całkiem normalne i naturalne. Niewątpliwie my, oglądając to w telewizji nie musimy się niczym niepokoić.