Rzeczpospolita polska nie miała możliwości wyprodukowanie wielu marek wozów. Jesteśmy daleko za największymi producentami wozów na globie. Polskimi autami była warszawska syrenka, fiat 125p, oraz fiat 126p. To samochody, jakie były fabrykowane w Polsce, a wyjeżdżały również po za granicę naszego kraju. Polacy wybitnie z zapałem kupowali takie samochody. W jaki sposób na tamte czasy były to niesłychanie porządne auta. Nawet dzisiaj na ulicach naszych miast możemy ujrzeć pędzącego fiacika, który jeszcze daje poradę. Mimo to wiadomo takie auta nie są współmierne do tych, które są fabrykowane przez naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy to potęga gospodarcza, a również motoryzacyjna. Mercedes lub BMW to marki wozów, jakie są znane na całym świecie.

W tym także oraz w Polsce. Wielu naszych rodaków miłuje się w niemieckich markach. Są to niezawodne oraz efektywne samochody, Zrealizowane z najlepszej jakości materiałów. W Polsce wytwarzamy samochody wyłącznie na zlecenie innych koncernów, co dostrzega się poprzez Złomowanie aut Warszawa. Nie wytwarzamy już swoich marek, które pewnie by również robiły furorę wśród zmotoryzowanych. Najpopularniejszymi krajami, jakie sprowadzają do Kraju marki swoich samochodów to Francja, Niemcy, Japonia i Stany Zjednoczone. W najwyższym stopniu kultowymi francuskimi autami są renault. Rozmieszczone salony w Polsce mają do sprzedaży parę odmian tego rodzaju samochodu między innymi renault megane i laguna. Prócz renault popularną marką francuską jest także citroen. Samochód ten posiada wiele odmian.

Można zakupić na rynku samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe. W największym stopniu modnym osobowym samochodem marki citroen jest xsara picasso oraz xantia. Są to zwykle zdobywane samochody osobowe. Oprócz citroen Francja wyprodukowała samochody marki peugeot. Są to niezmiernie odpowiednie samochody. Produkują samochody dostawcze i osobowe. Tu wymienić wolno peugeot 206, 307. Zrobiły furorą na rynku polskim. Rodacy coraz częściej pozyskują samochody tych marek. Prócz tych samochodów peugeot produkuje również motory oraz skutery. Francuskie marki citroen i peugeot są to marki najbardziej kultowych samochodów.